Комп'ютерна томографія - метод неінвазивного пошарового дослідження внутрішньої будови організму, був запропонований в 1972 році Годфрі Хаунсфілда і Алланом Кормаком, відзначеними за цю розробку Нобелівською премією. Метод заснований на вимірюванні і складній комп'ютерній обробці різниці ослаблення рентгенівського випромінювання різними за щільністю тканинами. В даний час комп'ютерна томографія є основним томографічним методом дослідження внутрішніх органів людини з використанням рентгенівського випромінювання.

Дослідження з контрастуванням

Спіральна комп'ютерна томографія з контрастною речовиною - це особливий вид томографічного дослідження. Крім того, що проводиться перше безконтрастне сканування області дослідження, проводиться ще й наступна серія сканувань з введенням спеціального препарату - контрасту.

Детальніше

Методи дослідження

Спіральна КТ використовується в клінічній практиці з 1988 року, коли компанія Siemens Medical Solutions представила перший спіральний комп'ютерний томограф.

Детальніше

Протипоказання і ризики

Основним ризиком КТ є рентгенівське випромінювання. Однак за умови дотримання допустимої дози опромінення ймовірності, що КТ стане причиною розвитку онкології чи інших захворювань, немає.

Детальніше