Плечовий суглоб

Магніто-резонансна томографія плечового суглобу є безпечною методикою дослідження структури кісток, м'язових волокон, сухожиль при наявності болю, травм і патологічних змін плеча. У порівнянні з рентгенографією, МРТ не створює променевого навантаження і добре візуалізує як кістки, так і м'які тканини.

МРТ плеча призначається в основному в травматології, при підозрі на переломи, тріщини або гематоми. Даний спосіб дослідження застосовується і при патологічних новоутвореннях в області плеча. Він використовується і для відстеження ступеня відновлення тканин після оперативних втручань, тяжких травм.

Плечовий суглоб має досить складну будову. Визначити, які саме структури в ньому вражені, буває важко. Рентгенографія, в основному, дозволяє оцінити стан кісткових структур. А магніто-резонансна томографія дає можливість отримувати інформацію про всі анатомічні складові суглоба, що значно розширює діагностичні та лікувальні можливості.

Більшість захворювань, діагностованих при МРТ плечового суглоба, має запальний або травматичний характер. Їх виявлення не вимагає контрастного посилення, тому МРТ плеча, як правило, проходить без контрастування. У разі підозри на пухлину, для визначення більш чітких її кордонів і ступеня протяжності, допустимо застосування контрастних засобів.

Пухлини завжди мають розвинену кровоносну мережу і добре проглядаються після потрапляння препарату в кров. Протягом кількох днів після діагностики контраст виводиться з організму, не завдаючи негативного впливу на здоров'ю пацієнта.

Показання МРТ плечового суглоба:

  • - вивихи, переломи, розтягнення плечового суглоба;
  • - наявність рідини (крові, гною) в суглобі;
  • - бурсит, артроз;
  • - протипоказання до рентгенографії (вагітність, виконання серії рентгенівських знімків напередодні і ін.);
  • - підготовка до операцій на плечі;
  • - пухлини в області плечового суглоба;
  • - моніторинг за станом плеча після оперативного втручання.

МРТ плеча рідко вимагає використання контрасту. Цей метод діагностики не застосовується для пацієнтів з кардіостимулятором і різними металевими предметами, імплантованими в організм та за наявності інших протипоказань.