Ліктьовий суглоб
МРТ ліктьового суглобу одночасно візуалізує і м'які, і тверді тканини ліктя. На знімках зображуються особливості хрящів, зв'язкового апарату, нервових волокон і судин, а також кісткових структур, що беруть участь в русі плеча, променевої кістки і передпліччя.
Методика магнітно-резонансної діагностики здатна визначати запальні, дистрофічні зміни при артрозах, хондропатії. Дослідження досить точно виявляє патологічні новоутворення, ознаки травм і пошкоджень після падінь та забоїв.
МРТ є найбільш достовірним і інформативним методом діагностики в сучасній травматології та ортопедії. Вдосконалені томографи відрізняються високою точністю і діагностичної цінністю. Вони показують найдрібніші зміни в будові і структурі тканин та кісткових елементів, полегшуючи і розвиваючи лікувальний процес. За допомогою МРТ можна контролювати результати оперативних втручань і медикаментозного лікування. Часто МРТ призначають після рентгенографії при отриманні неточних результатів та необхідності підтвердження діагнозу знімками томографа.
Показання до МРТ ліктьового суглоба:
- - наявність болі, хрускоту, набряку, скутості в ліктьовому суглобі;
- - артрози і артрити;
- - травми, вивихи, падіння;
- - пухлини в області ліктьового суглоба, діагностика метастаз;
- - протипоказання до рентгенологічного дослідження;
- - вивчення суглоба перед оперативним лікуванням;
- - післяопераційний контроль за загоєнням тканин ліктя, формуванням рубця і відновленням функціональних здібностей суглоба;
- - наявність рідини всередині суглобу;
- - ревматоїдні зміни;
- - утиск нервів.
Протипоказання до МРТ ліктьового суглоба.
Якщо МРТ проводиться з внутрішньовенним введенням контрастних препаратів, то дослідження протипоказано:
- - вагітним жінкам;
- - матерям, які годують груддю;
- - хворим з цукровим діабетом і нирковою недостатністю.
Контрастування проводиться натщесерце. При проведенні звичайної методики МРТ враховується індивідуальний стан пацієнта. Дослідження протипоказано пацієнтам з металевими імплантованими конструкціями і неможливістю зберігати спокій та нерухомість протягом 30-40 хвилин, під час проведення діагностики.