Кульшові суглоби
Магнітно-резонансна томографія кульшового суглобу - це сучасний метод дослідження зрізів зв'язок, м'язів і хрящів тазової області з метою виявлення найдрібніших патологічних змін. Травми і дистрофічні явища тазостегнових суглобів найчастіше зустрічаються серед спортсменів і пацієнтів похилого віку.
Відсутність променевого навантаження під час МРТ, дозволяє використовувати даний метод діагностики багаторазово, в тому числі, у дітей і навіть у вагітних жінок. МРТ призначають для діагностики дегенеративно-деструктивних змін, ознак запалення, виявлення пухлин. Магніто-резонансна томографія дозволяє діагностувати некроз стегнової кістки на самій ранній стадії розвитку патології, чого не можна отримати при виконанні інших методів дослідження. За допомогою томографії легко виявити травми і пошкодження.
МРТ вважається повноцінним і високоінформативним діагностичним методом, за допомогою якого можна поставити остаточний діагноз і уникнути більш травматичних способів дослідження. У дітей з вродженими та набутими аномаліями кульшових суглобів, МРТ можна проводити часто і без патологічних наслідків для здоров'я.
Показання до МРТ кульшового суглоба:
- - хворобливість кульшового суглоба після навантажень або в спокої;
- - неможливість виконання рентгенодіагностики;
- - ревматоїдне ураження кульшових суглобів;
- - остеохондропатія (некроз головки кістки стегна);
- - травми, забої, вивихи, падіння, переломи;
- - передопераційна підготовка;
- - пухлини;
- - утиск нервів і сухожиль;
- - діагностика метастаз;
- - дисплазія кульшового суглобу;
- - артрити.
Протипоказаннями до МРТ кульшового суглоба з контрастуванням - це алергічні реакції, грудне вигодовування, вагітність та ниркова недостатність. МРТ кульшового суглоба дуже рідко проводиться з контрастним підсиленням. Безконтрастна методика має мало протипоказань і не таїть в собі загрози для здоров'я людини. До них відносять: наявність металевих конструкцій в організмі та неможливість перебувати в нерухомості протягом періоду дослідження.