Кисть

Кисть - це одна із ділянок, яку травмують найчастіше. Захворювання супроводжує набряклість, почервоніння тканин, обмеженість в русі і хворобливі відчуття. Тому МРТ кисті досить часто пропонується пацієнтам для встановлення точного діагнозу.

Будь-які симптоми можуть бути ознаками захворювань, які, в кінцевому рахунку, можуть привести до порушення функціональності кистей рук. Захворювання кистей рук можуть мати абсолютно різну природу походження - вони можуть бути отримані в результаті травм, генетичними, віковими або захворюваннями запального характеру.

Показання для МРТ кисті:

артрит, артроз, остеомієліт, остеоартроз, подагра, тунельний синдром;

при отриманні побутових або спортивних травм, затисканні нервів, розтягуванні або ушкодження сухожиль;

підозра на наявність пухлинних утворень;

для контролю поширення метастаз (при наявності онкологічних захворювань);

в якості діагностики в післяопераційний період;

при інших симптомах, що супроводжуються болем, обмеженістю рухливості.

Нерідко МРТ суглобів кисті призначають для уточнення діагнозу, отриманого в результаті інших видів діагностики, таких як рентгенографія, УЗД, комп'ютерної томографії, артроскопічних процедур або пункції. МР-діагностика з максимальною точністю візуалізує стан всіх структур цієї анатомічної зони - м'які тканини, кісткові утворення, хрящі, сухожилля, зв'язки і судини. Жоден інший метод не здатний з такою точністю відобразити стан структур і виявити патології. Магнітно-резонансна томографія дозволить виявити захворювання на ранній стадії і своєчасно почати курс лікування або відновлення.

В результаті процедури отримується тривимірне зображення декількох зрізів кистей рук, на яких з максимальною точністю можна визначити характер захворювання, а також в цілому продіагностувати стан суглобів, кісток і м'яких тканин, які до них прилягають.

МРТ кисті та в цілому МРТ не проводиться пацієнтам, у яких в тілі є вбудовані електронні або металеві пристрої, наприклад, кардіостимулятори, кліпси після операцій на аневризмах, вбудовані слухові апарати, коронки, імпланти, брекет-системи, протези частин тіла. Нерідко частки металу містяться в татуюваннях, тому для людей з наявністю тату необхідно попередньо проконсультуватися з лікарем і в разі, якщо чорнило, якими було виконано ​​татуювання, містить хоч найменші частинки металу, пацієнту може бути відмовлено в обстеженні.

Вагітні жінки можуть робити цю процедуру за винятком першого триместру. В період лактації МР-діагностика протипоказана. Також заборонено проводити МРТ з контрастрастом вагітним на всіх термінах і годуючим жінкам.