Гомілково-ступеневий суглоб

Гомілко-супеневий суглоб схильний до безлічі травм, серед яких - забої, переломи, вивихи, підвивихи, розтягнення зв'язок. Наслідки цих травм можуть привести до серйозних захворювань суглобів. Кожна з травм має свої симптоми, ступінь складності і наслідки.

При деяких видах травм цілісність тканин не порушується і часто людина навіть може встати на ногу. При більш серйозних (переломи або розриви зв'язок) людина тимчасово втрачає можливість пересування. Але бувають випадки, коли без факту наявності травми, пацієнта починають турбувати сильні болі. І це також є підставою для виконання МРТ гомілко-ступеневого суглобу. 

На сьогоднішній день існують різні види діагностики захворювань гомілко-ступеневого суглобу. Однак найбільш повним і комплексним обстеженням є МРТ. Такий вид дослідження дозволяє виявити абсолютно будь-яку патологію незалежно від характеру пошкодження.

Показання для проведення МРТ:

  • - пошкодження травматичного характеру (спортивні та побутові травми кісток, зв'язок, сухожиль, хряща);
  • - ушкодження дегенеративного характеру (артрози, артрити);
  • - запалення, інфекції і пухлини;
  • - некроз;
  • - вроджені аномалії
  • - патології неясного характеру, що супроводжуються великою кількістю симптомів, що не дозволяє однозначно визначити причину пошкодження;
  • - дослідження суглоба для оперативного втручання або контроль результатів відновлення після перенесеної операції.

Наявність будь-яких металевих предметів і приладів є безумовним протипоказанням для даної процедури. До МРТ не допускаються хворі, у яких на тілі або всередині його присутні хоч маленькі металеві предмети або частки (осколки). Серед таких - носії кардіостимуляторів, металевих брекетів, протезів, імплантатів, інсулінової помпи та інших металевих предметів. Також важливо знати, що татуювання на тілі людини теж можуть містять дуже маленькі металеві частинки. Під впливом МР-томографа вони можуть нагріватися і переміщатися, викликаючи хворобливі відчуття і опіки у пацієнтів.

МР-томографія не рекомендується вагітним жінкам, у першому триместрі вагітності.