Грудний відділ хребта
МРТ грудного відділу хребта використовується для визначення деструктивних порушень цієї області, патологій рухового апарату і спинномозкового каналу. МРТ виявляє пухлиноподібні утворення, запальні процеси і різні аномалії розвитку. Безпека методики дозволяє проводити її багаторазово, робити порівняльні знімки і контролювати весь лікувальний процес.
МРТ-діагностика різних відділів хребта дозволяє досліджувати не тільки хребці, а й поруч розташовані м'які тканини. За допомогою такого комплексного способу вдається підвищити якість лікувальних заходів і знизити відсоток розвитку ускладнень після травм, забоїв і перенесених деструктивних порушень.
Незамінна дана методика і для онкологів. Пухлини хребетного каналу зустрічаються досить часто і для успішного їх лікування важлива своєчасна і якісна діагностика. Від цього часом залежить життя пацієнта. МРТ допомагає визначати запальні процеси хребетних структур, міжхребетові грижі, патології спинного мозку і судин.
Показання до МРТ грудного відділу:
- - біль у грудях, не пов'язана з патологіями серця;
- - ослаблення м'язової сили рук, «мурашки», поколювання в пальцях рук і інші ознаки остеохондрозу хребта;
- - травми хребта;
- - абсцес спинного мозку;
- - корінцевий синдром;
- - аномалії в будові і розвитку хребців грудного відділу хребта;
- - підготовка до операції на хребті;
- - пухлини, діагностика метастазів;
- - післяопераційний контроль за станом хребта.
Магнітно-резонансне дослідження грудної області проводиться, як правило, без використання контрастних препаратів і не вимагає ніякої підготовки. При введенні контрасту діагностика проводиться натщесерце або через 5-6 годин після останнього прийому їжі. МРТ не проводиться людям з металевими конструкціями в організмі. Клаустрофобія є відносним протипоказанням, так як сьогодні є відкриті типи томографів, що вирішують проблему страху замкнутих просторів.