Дослідження придаткових пазух носа

Даний вид обстеження відносять до МРТ головного мозку. Проте для отримання більш детальної інформації про стан придаткових пазух, застосовують окремі протоколи для дослідження тільки цієї області, а не дослідження головного мозку в цілому.

Пазухами називаються порожнини, розташовані у кістках мозкового та лицьового відділів черепа. Захворювання пазух носа можуть супроводжуватись різними симптомами: головний біль, зубний біль, закладеність та виділення з носа. Первинний огляд та діагностика проводиться ЛОР-лікарем. Для точного визначення місцезнаходження і локалізації запального процесу назначають МРТ.

За допомогою МРТ придаткових пазух можна виявити не лише запальні процеси, а й пухлинні утворення. Саме завдяки магнітно-резонансній томомграфії пухлини можна виявити на самих ранніх стадіях, що в подальшому істотно полегшує їх лікування.

Показання до проходження МРТ:

  • - гострі запальні процеси;
  • - ускладнення інвазивних процессів у носовій порожнині;
  • - поліпи та кісти пазух носа;
  • - пухлинні утворення у носовій порожнині.

Щодо протипоказань - перед проходження томографії, пацієнт обов'язково повинен проконсультуватись з лікуючим лікарем на предмет безпечності проходження процедури, особливо при наявності різного роду імплантів та інших металевих предметів у тілі.