Методи дослідження

Магнітно-резонансна томографія - це новітній, неінвазивний метод дослідження, заснований на принципі магнітних властивостей молекул водню. Процедура проходить абсолютно безболісно і без втручання в організм людини. Апарат МРТ не використовує іонізуючого випромінення і не несе променевого навантаження на організм, а тому являється безпечним методом обстеження як для дітей, так і для дорослих. МРТ діагностика також абсолютно безпечна для вагітних.

Метод дослідження заснований на явищі ядерного магнітного резонансу. Полягає він у тому, що магніт апарату створює навколо людини потужне електро-магнітне поле. Молекули водню, які знаходяться у всіх тканинах тіла людини, збуджуються за допомогою певної комбінації електромагнітних хвиль. Апарат генерує хвилі відповідної частоти і фіксує відгук молекул, вибудовуючи високоточні зображення тканин тіла.

Сканування області дослідження відбувається пошарово і під різними кутами нахилу магніту. Зображення отримується пошарово, з чіткою візуалізацією м'яких тканин, кісток та інших внутрішніх структур. Товщина шару складає менше 1 мм. За допомогою комп'ютерної обробки, усі відскановані шари складаються у одне об'ємне зображення, з можливістю перегляду кожного шару окремо під будь-яким кутом нахилу. І саме це забезпечує надвисоку інформативність данного методу дослідження. За допомогою МРТ можливо діагностувати патологічні зміни, які неможливо відслікувати за допомогою інших методів дослідження.

Проте даний метод має і ряд своїх недолілків і протипоказань.

До недоліків методу відносять:

  • - відносну довготривалість - в середньому, дослідження однієї зони відбувається за 30-35 хв.;
  • - під час дослідження пацієнт повинен лежати нерухомо, оскільки в протилежному випаку зображення можуть вийти не чіткими;
  • - певний дискомфорт у пацієнтів викликає і обмеженість простору, особливо у апаратах закритого типу;
  • - у процесі своєї роботи апарат генерує доволі гучні звуки, які також можуть викликати у пацієнтів дискомфрт.

Найголовніше протипоказання для проходження МРТ - це наявність будь-яких металевих об'єктів в організмі людини. Оскільки апарат оснащений сильним магнітом, він буде притягувати будь-який метал, наявний у тілі людини. Магніт виводить із ладу кардіостимулятори, мобільні телефони, електричні годинники, плеєри, фітнес-браслети і т.д., а також розмагнічує банківські карти тому ці речі пацієнтам слід залишити поза магнітним полем.

Сучасні методики МРТ продовжують розвиватись і допомагають лікарям усього світу вчасно виявити і встановити діагноз пацієнтам абсолютно різного віку. Нові послідовності електромагнітних імпульсів і нові протоколи обробки даних, відкривають все більше можливостей перед лікарями-діагностами.