Дослідження з контрастуванням

Для того щоб в ході обстеження отримати більш чіткі знімки, пацієнту перед початком процедури призначають прийом спеціальної речовини - контрасту. Такий метод діагностики отримав назву МРТ з контрастуванням.

Багато людей замислюються, чи може цей препарат бути небезпечним для них. Такі сумніви абсолютно безпідставні, так як контраст є всього лише фарбувальним речовиною, яке дозволяє підсвітити і краще візуалізувати структури організму. Застосування його не несе ніякої загрози для здоров'я пацієнта, так як засоби контрастування:

  • - не мають протипоказань;
  • - швидко виводяться з організму;
  • - не викликають алергічних реакцій.

Зафіксовані поодинокі випадки появи побічних ефектів: невеликого висипу на шкірі, головного болю і легкого запаморочення. Згідно з даними медичної статистики, такі ускладнення спостерігаються лише в 0,1% випадків і пов'язані з індивідуальною непереносимістю препарату. Побічні ефекти виникають вкрай рідко і швидко минають.

Існує кілька типів контрастних речовин, що застосовуються при МРТ з контрастом. Вони розрізняються за складом і способом застосування. Найбільш часто пацієнтам призначають контраст, який вводиться внутрішньовенно. До складу цих речовин входить оксид заліза, що допомагає отримати найбільш точний знімок кровоносних судин. Призначається такий контраст, наприклад, для діагностики розсіяного склерозу.

Для детальної діагностики органів шлунково-кишкового тракту пацієнта, використовують пероральні контрастні речовини. В основі таких засобів можуть бути сполуки марганцю і соди гадолінію. Але препарат виготовляють не лише на основі подібних хімічних речовин. Також, в якості контрасту при МРТ, можуть використовуватися найпростіші і звичні для кожної людини продукти, наприклад, зелений або чорничний чай. Вони ефективні, так як в них міститься велика концентрація марганцю.

Сьогодні майже 20% всіх магнітно-резонансних томографій проводиться із застосуванням контрастної речовини. Необхідність його використання визначає лікар. Найчастіше, призначається застосування контрасту при підозрах на онкологічні захворювання, патології травного тракту, вивченні мозку, а також при захворюваннях хребта.